medyczna marihuana

Zastosowanie konopi medycznych

Opublikowano dnia Kategoria Zdrowie

Olej konopny wzbudza ostatnio coraz większe zainteresowanie. W mediach pojawia się mnóstwo informacji dotyczących jego zastosowania w leczeniu wielu chorób. Osoby, które już skorzystały z uzdrawiających właściwości konopi, wyrażają swoje pozytywne opinie na ten temat. Można zapoznać się z nimi na przykład za pośrednictwem stron internetowych.

Pojawia się pytanie, czy rzeczywiście właściwości terapeutyczne tego oleju są tak duże? Wszystko wskazuje na to, że tak jest. Powstaje on z tłoczonych na zimno nasion konopi siewnej, spożywa się go wyłącznie w postaci surowej. Jakie są zatem jego właściwości zdrowotne?

Przede wszystkim jest on źródłem wielonienasyconych kwasów omega niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Spożywanie tego oleju chroni nas przed cukrzycą, miażdżycą, nadciśnieniem. Świetnie sprawdza się również w kosmetyce, gdyż stosowany na skórę działa przeciwzapalnie, łagodząco i kojąco. Nadaje się także do pielęgnacji włosów i paznokci. Szczególnie ważne jest to, że zawiera on naturalną witaminę K, której właściwości przeciwzapalne są ostatnio bardzo cenione.

Olej konopny, inaczej konopie medyczne, ma więc szereg zastosowań, między innymi jako środek przeciwzapalny i przeciwbólowy, ale też przeciwnowotworowy, przeciwwymiotny i przeciwlękowy.

Jego zażywanie przynosi pozytywne wyniki podczas leczenia takich chorób jak na przykład padaczka, rak, choroba Parkinsona czy Alzheimera. Poprawę stanu zdrowia dzięki konopiom medycznym obserwuje się także u pacjentów cierpiących na stwardnienie rozsiane, autyzm, nerwicę i wiele innych chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *