zdrowy olej czyli olej z kokosa

Zalety oleju kokosowego

Opublikowano dnia Kategoria Zdrowie

Olej kokosowy ma mnóstwo zastosowań i to nie tylko w kuchni. Świetnie sprawdzi się także jako kosmetyk i to zarówno do włosów, jak i do ciała. Warto w tym miejscu dodać, że powszechnie uważa się go za najzdrowszy olej na ziemi. Wszystko to za sprawą niezwykłej grupy cząstek tłuszczu – Trójgliceryd średniołańcuchowych.

Co takiego niezwykłego tkwi w tych cząstkach tłuszczu? Otóż kiedy dostają się one do naszego organizmu zamiast odkładać się w nim w postaci tłuszczu, przyspieszają metabolizm, ponieważ są od razu wykorzystywane do produkcji energii. Oznacza to, że jedząc posiłki z dodatkiem oleju kokosowego szybciej spalimy zbędne kalorie, a to uchroni nas przed nadwagą!

Dodatkowo, olej kokosowy z pierwszego tłoczenia zmniejsza możliwość występowania takich chorób jak cukrzyca, bo reguluje wytwarzanie insuliny w naszych organizmach. Zmniejsza również szansę wystąpienia udaru, miażdżycy i innych chorób sercowo-naczyniowych. Jest to także środek zalecany przy chorobach związanych z działaniem mózgu jak Parkinson czy Alzheimer.

Jeśli zabraknie nam krem nawilżającego, to z powodzeniem możemy do tych celów wykorzystać właśnie olej kokosowy. Ma on wspaniałe działanie dla naszej skóry – odżywia ją i wygładza. Posiada także właściwości antybakteryjne, co sprawia, że jest idealnym środkiem na trądzik. Olej kokosowy ma także świetny wpływ na stan naszych włosów. Można nakładać go na nie przed ich umyciem. Dzięki temu staną się nie tylko bardziej nawilżone, ale także zregenerowane i zdrowsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *