leczenie kanałowe

Wsparcie stomatologiczne dla każdego

Opublikowano dnia Kategoria Zdrowie

Leczenie kanałowe to słowa, które u wielu osób wywołują poczucie grozy. Poniekąd można to zrozumieć – leczenie kanałowe to dosyć inwazyjna metoda stomatologiczna, nieprzyjemna dla pacjenta i trudna do przeprowadzenia dla stomatologa. O ile jest to możliwe, zawsze trzeba unikać sytuacji, kiedy leczenie kanałowe okaże się jedyną możliwością na uratowanie zęba.

Jednakże często pacjenci pojawiają się na fotelu stomatologicznym gdy jest już zbyt późno i nic innego nie można zrobić, aby poradzić sobie z bolącym zębem. Leczenie kanałowe to proces, który może trwać od jednej wizyty, aż do kilku. Oznacza to, że w wielu przypadkach rozciąga się on na tygodnie. Co gorsze, nie zawsze jest skuteczne. Często ząb jest po prostu w zbyt złym stanie, aby dało się go uratować. Nawet jeżeli leczenie kanałowe zadziała, jego efekty mogą być krótkotrwałe i problem wraca ze zdwojoną siłą.

Istnieje jednak alternatywa, która oferuje znacznie lepsze szanse na wyzdrowienie. Alternatywą tą jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Coraz to więcej gabinetów dentystycznych ma leczenie kanałowe pod mikroskopem w swojej ofercie wykonywanych zabiegów. Jak sama nazwa wskazuje, wymaga ono dodatkowego sprzętu. Mikroskop używany do leczenia kanałowego nie jest sprzętem tanim, dlatego też zabieg ten nie należy do najtańszych. Więcej informacji znajdziesz na stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/.

Warty jest jednak swojej ceny, ponieważ leczenie kanałowe pod mikroskopem daje znacznie lepsze efekty niż standardowe leczenie kanałowe. Pozwala więc uratować zęba przed usunięciem – co zawsze powinno być uznane za dobrą inwestycję, ponieważ każdy ząb jest cenny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *