W jakich pomieszczeniach szklane panele?

Opublikowano dnia Kategoria Dom

panele szklane w kuchni

 

Szkło towarzyszy rodzajowi ludzkiemu od niepamiętnych czasów, a jego popularność nie maleje. Nie ma co się temu dziwić – jest to materiał niezwykle wszechstronny, tani, można tworzyć z niego przedmioty użyteczne albo totalnie abstrakcyjne ozdoby, a sam proces jego wytwarzania jest niesamowicie hipnotyzujący. Nic to zaskakującego, że szkło do dziś rozpala wyobraźnię największych designerów i architektów wnętrz na świcie. Sprawdźmy, w co możemy się zaopatrzyć, aby nasze cztery kąty wyglądały jak z okładek magazynów.

Zacznijmy od kuchni, gdyż to tam zazwyczaj znajduję się najwięcej szkła. Szklana zastawa może być nie tylko użyteczna, ale też wizualnie zachwycać. Zamiast tradycyjnych, ceramicznych kafelków, zdecydujmy się na szklane panele do kuchni. Prezentować się będą szykownie i nowocześnie. Doskonale zgrają się z bielą, czernią czy stalą reszty wyposażenia kuchni. Fantazyjne, barwione kieliszki widoczne za szklaną obudową szafki dodadzą kolorytu, żywiołowości i mogą być przysłowiową „kropką nad i” wystroju kuchennego.

W łazience, poza oczywistym wykorzystaniem w kabinie prysznicowej, warto postawić na mozaikę kafelków ceramicznych i barwionych płytek. Mogą być zawarte na nich obrazy na szkle zdecydowanie wpasowujące się w motyw domu nowoczesnego. Awangardowi projektanci będą zapewne próbować również sił w zamianie armatury tradycyjnej na szklaną.

W salonie najlepiej wpisywać się w trend będą oczywiście szklane blaty stolików kawowych – zdecydowanie dodają elegancji i nowoczesnego wyglądu pokoju. Pomyśleć też można o szklanych wykończeniach mebli, szczególnie szafki pod telewizor, która razem z elektronicznymi sprzętami da wrażenie futuryzmu. Na koniec warto też wspomnieć o pielęgnacji szkła. W porównaniu do drewna można by rzecz, że szkło zajmuje się sobą samo. Wystarczy tylko odkurzanie i mycie płynami na bazie alkoholu lub rozcieńczonym octem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *