sublimacja koszulki

Sublimacja koszulki – nowa jakość nadruku

Opublikowano dnia Kategoria Marketing

Druk sublimacyjny na tkaninach polega na nadrukowaniu pliku graficznego specjalną drukarką na tzw. papier transferowy. Następnie papier nakłada się na tkaninę rozłożoną na prasie. Druk wgrzewa się w tkaninę w wysokiej temperaturze, dzięki czemu atrament z papieru przenika we włókna tkaniny, barwiąc ją.
Stosowanie takiego nadruku na koszulkach ma wiele zalet. Przede wszystkim – nadruk jest bardzo trwały, niewyczuwalny w dotyku, wiernie odwzorowuje kolory grafiki i przepuszcza powietrze. Dzięki temu można w ten sposób ozdabiać ubrania sportowe.
Jest to również tania metoda, niezależnie od ilości nakładu opłaca się ją stosować.
Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że wielokolorowe nadruki można stosować jedynie na jasnych tkaninach. Na białych koszulkach kolory odwzorowane są wiernie. Jednak na kolorowych – kolory druku mieszają się z barwami tkaniny. Dlatego na tkaninach, które nie są koloru białego, najlepiej jest stosować czarne nadruki.
Sublimacja koszulki może zostać wykonana jedynie na tkaninach w 100% poliestrowych. Jeżeli koszulka, na którą chcemy nadrukować grafikę, zawiera domieszki innych tkanin lub została wcześniej powleczona dodatkowymi środkami zabezpieczającymi – taki nadruk nie może zostać wykonany.
Tkanina, na której chcemy zastosować druk sublimacyjny, nie wymaga specjalnego przygotowania. Również sam format grafiki nie jest specjalnie wymagający. W zupełności wystarczą pliki *.jpg w wysokiej rozdzielczości (najlepiej 300 dpi). W tej technice druku nie jest wymagana grafika wektorowa, choć taki plik byłby najlepszy.
Sublimacja może zostać wykorzystana do zadrukowania tkaniny w całości. W przypadku koszulek, najpierw wykrawa się materiał, na który następnie nakłada się grafikę. Dopiero zadrukowana tkanina jest zszywana. Dzięki temu można uzyskać wspaniały efekt końcowy, który każdego powali na kolana.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie: http://karguii.pl/druk-sublimacyjny-na-tkaninach.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *