remont zaniedbanego mieszkania

Stare – nowe mieszkanie, czyli renowacja

Opublikowano dnia Kategoria Dom

Odnowienie całkowicie zniszczonego mieszkania, które nie nadaje się do użytku wymaga szczegółowego zaplanowania wszystkich kosztów z nim związanych. Najlepiej określić zakres remontu oraz kolejność poszczególnych prac. Często bywa tak, że przedsięwzięcie to wiąże się z nieprzewidzianymi wydatkami. Z tego powodu należy zachować rezerwę finansową.

Większa wartość – większy zysk, a jaka cena?
Koszty remontu zniszczonego mieszkania są związane z metrażem lokalu. Im większe mieszkanie, tym mniejsze są koszty remontu w przeliczeniu ma m². Dobrym rozwiązaniem jest umówienie się na bezpłatną wycenę usługi. Do tego typu zleceń zawsze starajmy się też wybierać dobre i solidne firmy, jak ta – Budorem – firma budowlana z Krakowa. Da nam to spokój i gwarancję, że prace remontowe zostaną odpowiednio dobrze przeprowadzone.

Podłogi
Pierwszy krok to odnowienie podłóg, należy wiec dokonać demontażu starego parkietu,
co wyniesienie nas od 15 do 20 zł/m². Nieco mniejszym kosztem jest usunięcie starych wykładzin, 5 – 12 zł/m². Nowa nawierzchnia w postaci paneli podłogowych to 30 – 50 zł za 1m². Ułożenie paneli to koszt od 18 – 24 zł/m².

Nawierzchnie łazienkowe i kuchenne
Kolejny krok to remont nawierzchni łazienkowych i kuchennych. Koszt demontażu starych płytek zależy od ich wielkości oraz właściwości (od 15 do 25 zł za m²). Z tym procesem związany jest również demontaż starych punktów hydraulicznych, co wyniesie nas od 100 do 140 zł za sztukę. Wyrównanie nierówności to 15 zł za 1 m² nawierzchni. Ułożenie nowych płytek mieści się w granicach od 35 do 80 zł (wraz z fugowaniem).

Wyposażenie łazienki
Koszty związane z zakupem armatury sanitarnej (umywalki, WC, prysznica czy wanny oraz szafek) wyniosą nas około 2500 – 3500 zł. Montaż mebli to koszt około 500 zł.

Wyposażenie kuchni
Cena wyposażenia kuchni różni się w zależności od tego, czy wybierzemy produkt gotowy czy zdecydujemy się na meble pod wymiar. Koszt waha się od 600 do 2 500 zł.

Odnowienie ścian
W przypadku dużych zniszczeń należy otynkować ściany oraz nałożyć gładź. Koszt położenia tynku to wydatek około 35 – 45 zł/m². Wyrównanie ścian za pomocą gładzi wyniesie nas od 18 do 25 zł za materiały oraz prace. Należy również zagruntować ściany (koszt 7 – 8 zł/m²). Ostatnim elementem będzie malowanie lub tapetowanie pomieszczeń. Koszt pomalowania dwóch pokoi wycenia się na 300 – 400 zł. Tapeta jest nieco większym wydatkiem – jedna rolka to koszt około 50 zł i więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *