róże są piękne

Róża wyznacznikiem piękna

Opublikowano dnia Kategoria Dom

Róże wielokwiatowe od zawsze były symbolami miłości, piękna, namiętności i czułości. W literaturze motyw ten wykorzystywany jest na każdym kroku. W niemal wszystkich utworach romantycznym zakochany mężczyzna składa w darze wybrance swojego serca ten piękny kwiat.

Róże pnące widnieją na wieżach prowadzących do urodziwych księżniczek czekających w wieżach na swoich wybawców. To róża w poezji jest przeciwieństwem marazmu, zapomnienia, obojętności, a ukazuje świat w odcieniach czerwieni, pełen motywacji do działania, życia, miłości.

Sadzonki róż są idealnym przykładem powoli z czasem rozkwitającego piękna. Każdy musi przyznać, że nie są one na początku nawet odrobinę atrakcyjne, ale z czasem pod wpływem odpowiedniej pielęgnacji przeradzają się w coś niesamowicie pięknego, co zapiera dech w piersiach i staje się inspiracją dla wielkich artystów, zarówno malarzy jak i poetów.

Ludzie wrażliwsi lepiej dostrzegają urok poezji i innych tworów literackich wraz z ich symbolami. Obowiązkowymi elementami w ogrodzie każdego człowieka dbającego o rozwój swojej duszy bardziej niż „zwykli zjadacze chleba” są róże wielokwiatowe, które od razu ukazują, że ogrodnik zna się na prawdziwym pięknie i potrafi je docenić.

Romantycznej atmosfery dodają również podarowane przez mężczyznę swej ukochanej róże cięte, ten właśnie kwiat pozwolił się często pogodzić nawet w trakcie najcięższych kłótni. Niby wydaje się to taki mały symbol, a jednak ma większą wartość niż jakikolwiek inny materialny podarunek. Róża jest najlepszym odzwierciedleniem miłości człowieka od najdawniejszych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *