rodzaje dostępnych gier online

Rodzaje gier online

Opublikowano dnia Kategoria Moda

Rozrywka sieciowa zaczęła być popularna już wiele lat temu i z czasem coraz bardziej rozkwitała. Już piętnaście lat temu mieliśmy całkiem dobrze rozwinięte, jak na tamte czasy, gry online. W miarę upływu czasu pojawiały się coraz to nowsze, lepsze i ciekawsze wersje gier sieciowych.

W ostatnich latach też wyrosło kilka, a może nawet kilkanaście bardzo popularnych serwisów, w których można zagrać w przeróżne gry internetowe, oraz wymienić się informacjami i uwagami z innymi graczami.

Gry przez sieć dzielą się na rozgrywkę typu multiplayer osadzoną w samych grach komputerowych, jak również gry uruchamiane przez przeglądarkę internetową. W tym pierwszym przypadku wystarczy uruchomić odpowiedni tryb rozgrywki, dołączyć do wybranego serwera i gra już się toczy. W przypadku gier uruchamianych w przeglądarce zazwyczaj początkowo trzeba się zarejestrować i aktywować swoje konto. Oprócz tego trzeba zainstalować odpowiednie wtyczki w przeglądarce, aby możliwe było uruchomienie konkretnej gry.

Gry online dostępne w przeglądarce internetowej zazwyczaj są bezpłatne. Czasami możemy jednak trafią na serwisy zawierające płatne gry. Nic dziwnego, operatorzy muszą jakoś utrzymać hosting, serwery i opłacić pracowników. Na szczęście opłaty zazwyczaj są symboliczne, więc nie wyczyszczą naszego portfela. No może poza grami hazardowymi, jak turnieje pokerowe, ale te niestety, a może na szczęście, w naszym kraju póki co są zakazane.

Zwykłe natomiast gry, instalowane z płyty CD lub DVD i uruchamiane w trybie multiplayer są niemal zawsze darmowe. Wynika to z tego, że za samą grę zapłaciliśmy już w momencie jej kupna, nie ma więc potrzeby pobierać od nas dodatkowych opłat za możliwość gry przez sieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *