lakier auta

Rodzaj lakieru: na co dzień i w tuningu wizualnym

Opublikowano dnia Kategoria Motoryzacja

Być może nie ma zbyt wielu użytkowników aut, którzy bardzo dużą dozę swej uwagi poświęcają na kolor auta. Kolorystyka samochodu jest jednak jednym z podstawowych elementów tuningu wizualnego. To ostatnie pojęcie jest oczywiście znacznie szersze i dotyczy również rozmaitych nalepek na auto, jak również zderzaków, spojlerów, oklejania lusterek i wielu innych mutacji, jakie możemy zaserwować naszemu autu.

Notabene lakier samochodowy też może okazać się jedną z takich mutacji. Dla miłośników tuningu i najdrobniejszych nawet detali wizualnych kolor auta nie jest sprawą trywialną i błahą, jak u tych ludzi, którzy wobec aut zachowują – w swym podejściu – zimny praktycyzm.

W dzisiejszych czasach i przy teraźniejszych możliwościach technicznych wybór wśród lakierów mamy doprawdy imponujący. Możemy postawić na lakier matowy, metaliczny, perłowy i na doprawdy wiele innych rodzajów. W grę wchodzą też kombinacje danych rodzajów lakieru. Możliwości innymi słowy jest mnóstwo. Możemy sprawić, że nasze auto będzie jedyne w swoim rodzaju. To skądinąd często jedno z założeń tuningu wizualnego (mechanicznego również): chodzi o to, aby nasz samochód uczynić unikatowym egzemplarzem, swoistym „białym krukiem”. Lakier samochodowy jest jedną z tych rzeczy, która pomoże nam w tym celu.

Obecnie najpopularniejszym kolorem wydaje się być jasny metalik. Takich aut jeździ po ulicach naszych miast multum. Mniej natomiast widzimy aut – dla przykładu – pomarańczowych, jasnozielonych, morskich, fioletowych. Wiąże się to z trendami i modą. Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, kreują fabryczne auta w tych kolorach, które są najbardziej chodliwe. Dlatego mamy zalew kilku dominujących kolorów, a w innych z kolei mamy wyraźny deficyt.

Chcąc wyróżnić nasz samochód możemy postawić na rzadki kolor auta. Jeśli do tego rodzaj lakieru będzie też frapujący, a ponadto – ze stonowaniem, gracją, finezją, ale i umiarem – zajmiemy się tuningiem innych elementów, to wówczas nasz samochód stanie się prawdziwym unikatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *