profile led

Profile LED w aranżacji

Opublikowano dnia Kategoria Dom

Architekci niemal w każdym kraju stawiają na pomieszczenia jasno oświetlone, a nie starodawne przytłaczające, ciemne pokoje zaopatrzone wyłącznie w niewielki, zdobny kinkiet. Nowoczesne rozwiązania aranżacyjne uwzględniają coraz częstsze wykorzystanie żarówek LED. Spotykamy je zarówno w łazienkach (żarówki i taśmy nie emitują ciepła, więc mogą być śmiało używane przy lustrach), w pokojach, garderobach, jak i w kuchni.

Oświetlenie LED zapewnia wysoką jakość światła, przy jednoczesnym oszczędzaniu energii. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na montaż taśm na przykład tuż pod szafkami kuchennymi. Aby móc prawidłowo umieścić taśmę konieczne są profile LED, czyli aluminiowe elementy, które można zakupić w każdym sklepie dla majsterkowicza. Profile oraz klosze kupuje się w odcinkach segmentowanych (przykładowo o długości jednego metra) w różnych opcjach kolorystycznych. W zależności od potrzeb profil może być srebrny, czarny, brązowy lub biały. Montaż jest dość prosty i poradzi sobie z nim nawet amator, który po raz pierwszy styka się z koniecznością zamontowania tego typu oświetlenia.

Otóż profil można przyczepić do danej powierzchni za pomocą dwustronnej taśmy klejącej, uchwytu montażowego, bądź kleju. W zależności od wybranej metody postępowania niemal każdy producent dołącza do swojego produktu prostą do zrozumienia instrukcję obsługi. Wystarczy wcześniej zapoznać się z podanymi wskazówkami, aby samodzielnie zamontować zarówno profil, jak i taśmę LED we własnym domu (lub mieszkaniu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *