dochodowe organizowanie eventów dla korporacji

Organizowanie eventów jako pomysł na biznes

Opublikowano dnia Kategoria Praca

Założenie własnej firmy wiąże się ze sporym ryzykiem. Boimy się niepowodzenia, dlatego często też nie podejmujemy się realizacji swoich marzeń. Często też brak nam pomysłu czym moglibyśmy się zająć i co sprawiałoby nam radość.
Jednym z ciekawszych pomysłów na biznes jest organizowanie eventów – wszak na imprezy zawsze jest popyt, a skoro są klienci, którym potrzebna jest fachowa obsługa imprez, to na brak pracy w tej branży nie można narzekać.

Organizowanie eventów jak konferencje, bale czy wesela to całoroczne wydarzenia, a więc nie jest to tylko zajęcie sezonowe i nie trzeba obawiać się przestojów w zleceniach. Musimy jednak wiedzieć, że obsługa imprez to niestety dosyć ciężki kawałek chleba. Często koliduje z życiem prywatnym. Wyjazdy na całe weekendy celem prowadzenia imprez wymagają od nas wielu wyrzeczeń.

Jednak praca ta ma też zalety, zdecydowanie jest opłacalna. Biorąc pod uwagę przygotowanie oprawy muzycznej, DJ na wesele bierze około 2 tysięcy za noc. Pomyślmy, że musielibyśmy cały miesiąc pracować, a tu wystarczy jedna noc. Oczywistym jest fakt, że musimy zainwestować niemałe pieniądze w sprzęt. Jednak ta inwestycja bardzo szybko się zwraca. Możemy także złożyć wniosek o dofinansowanie na założenie działalności, wtedy otrzymamy pieniądze, a warunkiem jest tylko rok lub dwa utrzymania firmy.

Zarobek oczywiście w sporej mierze będzie zależał od tego czy nasza obsługa imprez będzie dotyczyć wielkich przyjęć dla bogatych ludzi czy wielkich firm czy jednak będziemy głównie pracować przy kameralnych imprezach. Organizowanie eventów – patrz: http://gmusic.com.pl/ – dla wielkich korporacji to znacznie większe pieniądze niż w przypadku eventów małych firm.

Pomysłów na biznes jest wiele, jedne lepsze jedne gorsze. Jednak nie bójmy się i realizujmy swoje pragnienia. Bez względu na branże, gdy tylko się postaramy i damy z siebie wszystko, możemy odnieść spory sukces. Do odważnych świat należy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *