Odkurzacz centralny dla wygody

Opublikowano dnia Kategoria Dom

Odkurzanie nie jest przyjemną czynnością i na pewno nie znajdzie się nikogo, kto lubiłby odkurzać. Jest to tym bardziej uciążliwe, im więcej jest powierzchni do odkurzenia. Dodatkowy kłopot sprawia potrzeba przemieszczania się po wielu kondygnacjach, jak to ma miejsce w domach jednorodzinnych czy budynkach użyteczności publicznej, jak hotele czy biurowce.
Obecnie problem taki łatwo jest rozwiązać stosując odkurzacze centralne (Poznań zob. Variovac). Urządzenie takie składa się z jednostki centralnej, czyli odpowiednika odkurzacza, oraz systemu rur obiegających cały budynek lub jego wybrane obszary oraz gniazd rozmieszczonych w wybranych miejscach. Różnica pomiędzy odkurzaczem zwykłym, a odkurzaczem centralnym polega na tym, i to jest jego największa zaleta, że nie trzeba ciągnąc za sobą odkurzacza. Jest on umieszczony na stałe w jednym ustronnym miejscu, na przykład w piwnicy, garażu czy pomieszczeniu gospodarczym. Osoba, która odkurza, nosi ze sobą tylko rurę ze ssawą, którą podłącza do kolejnych gniazd w budynku.
I to jest zasadnicza zaleta, jaką cechuje się system centralnego odkurzania. Odkurzanie jest o wiele łatwiejsze i mniej męczące. Ponadto, powietrze, które jest przepuszczane przez odkurzacz nie wraca do odkurzanego pomieszczenia. A zwykłe odkurzacze, choć skuteczne, zawsze przepuszczą trochę drobinek kurzu, szczególnie, gdy filtr jest uszkodzony. A odkurzacze centralne można również zainstalować tak, aby powietrze wydostawało się na zewnątrz budynku. Najlepiej jest zamontować system centralnego odkurzania w trakcie budowy domu, ale po wybudowaniu również jest możliwe jego dodanie. Jest to rozwiązanie warte wzięcia pod uwagę, gdyż stanowi duże ułatwienie, szczególnie dla osób starszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *