doradztwo-finansowe-ratunkiem-przy-kredycie-gotowkowym

Nasze finanse w dobrych rękach

Opublikowano dnia Kategoria Biznes

Chcąc mieć pewność, że nasze zainwestowane pieniądze trafią w dobre ręce często sięgamy po usługi doradcy finansowego. Jest on wszechstronnie wykształconym specjalistą, którego celem jest ochrona majątku i bezpieczeństwo finansowe klienta. Analizuje jego potrzeby, dobiera produkty do realizacji celów finansowych i zapewnia płynność finansową oraz przygotowuje klienta do skorzystania z usług instytucji finansowej.

Profesjonalny doradca finansowy może być zależny, to znaczy, związany z różnymi instytucjami finansowymi, takimi jak, banki i giełda, bądź niezależny, czyli niezwiązany z żadną instytucją finansową. Każdy z nich, swój kontakt z klientem zaczyna od dokładnego wywiadu, w trakcie którego może zacząć określać potrzeby finansowe i oczekiwania klienta odnośnie tego, co planowałby zrobić ze swoim zgromadzonym kapitałem. Na podstawie takiego wywiadu określane są cele finansowe klienta, po czym doradca sporządza plan finansowy.

Plan finansowy jest dokumentem, który proponuje klientowi jakimi narzędziami i w jaki sposób może osiągnąć oczekiwany przez siebie efekt. Taki plan wymaga podpisu obu stron, czyli zarówno klienta, jak i doradcy. Od chwili jego podpisania, plan zaczyna być po kolei realizowany zgodnie z tym, co zostaje w nim zawarte. Wtedy też klient zakupuje produkty finansowe u konkretnych specjalistów.

Nieco inaczej prowadzi swoją działalność niezależny doradca finansowy, gdyż nie sugeruje on zakupu produktów konkretnej instytucji. Powinien on jedynie przekazywać klientowi merytoryczną wiedzę, dzięki czemu klient sam będzie w stanie zadecydować jaki produkt wybierze, bez żadnego narzucania mu wyboru przez doradcę. Taki doradca, powinien przez cały czas utrzymywać kontakt z klientem, a nie kończyć swojej pracy tylko na sporządzaniu planu finansowego. W ten sposób może sprawdzać, czy przygotowany przez niego plan się sprawdza i jakie dodatkowe kroki powinien przedsięwziąć w przyszłości.

gdzie-zaciagnac-kredyt-gotowkowy-w-bialymstokuBez strachu! Z doradcą finansowym odpowiedni kredyt gotówkowy Białystok to już nie jest żaden problem!

Doradztwo finansowe to przede wszystkim ludzie. Ich zadowolenie w największym stopniu zależy od kompetencji ludzi, którzy tę branżę reprezentują. Doradcy finansowi powinni być zatem dobrze wykształceni, umiejętnie poruszający się w usługach finansowych i dobrze znający rynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *