ubezpieczenia

Korzyści jakie niosą różne formy ubezpieczenia

Opublikowano dnia Kategoria Finanse

„Przezorny zawsze ubezpieczony”. W myśl tej maksymy, każdy kto chce być dobrze przygotowany na to co może przynieść los powinien posiadać polisę ubezpieczeniową. Posiadanie polisy ubezpieczeniowej pozwala nam zachować bezpieczeństwo w życiu codziennym oraz podczas podróży wakacyjnych czy weekendowych. Tym wszystkim, którzy zastanawiają się czy warto ubezpieczać swoje zdrowie i mienie należy przypomnieć, że bezpieczeństwo finansowe jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na komfort naszego życia.

Dla przykładu podać można sytuację w której ktoś kradnie nasz samochód, na który oszczędzaliśmy pieniądze przez kilka lat. Osoba posiadająca ubezpieczenie majątkowe auto casco może ubiegać się od ubezpieczyciela o zwrot pieniędzy za szkodę wyrządzoną kradzieżą. Natomiast osoba nie posiadająca odpowiedniej polisy musi pogodzić się ze stratą wartościowego przedmiotu. Innym przykładem może być wypadek w pracy, czy podczas uprawiania sportu. Jeżeli odniesiemy uszczerbek na zdrowiu, to posiadając polisę ubezpieczeniową obejmującą swoim zakresem tego rodzaju wypadki, możemy liczyć na otrzymanie ubezpieczenia.

Takie ubezpieczenie pokrywać będzie na przykład koszty naszego leczenia. A wiadomo, że koszty leczenia w przypadku ciężkich urazów mogą przekroczyć nawet sumy sięgające kilkunastu tysięcy złotych. A więc jeżeli zależy nam na odpowiednim komforcie życiowym, powinniśmy wykupić ubezpieczenie majątkowe oraz zdrowotne. Wówczas nawet jeżeli sami nie będziemy przygotowani na pokrycie kosztów związanych z leczeniem, czy naprawą lub odkupieniem utraconych bądź uszkodzonych przedmiotów z pomocą przyjdzie nam towarzystwo ubezpieczeniowe.

A czy od nieprzewidzianych wydatków może ubezpieczyć się przedsiębiorca? „Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście twierdzące.” – odpowiada ekspert ds. nieubezpieczeń reprezentujący firmę Twój Ekspert.

Osoba prowadząca firmę czy działalność gospodarczą również znajdzie w ofercie towarzystw ubezpieczeniowcy polisę dla siebie. Ubezpieczenie firmy jest w dzisiejszych czasach czymś normalnym. Wielu przedsiębiorców powiedziało by nawet, że ubezpieczenie firmy jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Wiąże się to z faktem, że na rynku działa wielu oszustów, którzy z premedytacją chcą naciągnąć firmy na straty. Wówczas celem ograniczenia, lub minimalizacji strat związanych z działalnością oszukujących kontrahentów, można skorzystać z ubezpieczenia dla firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *