deser jogurtowy

Deser – słodka przekąska

Opublikowano dnia Kategoria Kuchnia

Po zjedzeniu dania głównego przychodzi czas na słodką przekąskę nazywaną deserem. Przy czym nie musi to być koniecznie obiad, ponieważ deser można podać także po kolacji lub każdym innym daniu głównym. Deser zazwyczaj kojarzy nam się z czymś słodkim. Może to być ciasto, lody, kisiel, budyń lub przekąska zrobiona z owoców.

W internecie możemy znaleźć rozmaite przepisy na desery. Istnieje też wiele książek kucharskich w którym znajdziemy wiele inspirujących przepisów. W tego typu daniu ważny jest nie tylko smak ale także wygląd serwowanej przekąski. Nie od dziś bowiem wiadomo że jednym z głównych kryteriów w wyborze przez klienta dania jest jego wygląd, stąd też coraz częściej w menu możemy obejrzeć także zdjęcia. Warto chociaż od czasu do czasu zaserwować piękny a zarazem pyszny deser swojej rodzinie.

Najczęstszymi deserami podawanymi w polskich domach są ciasta szarlotka, sernik, babka a coraz częściej także różnego rodzaju słodkie tarty. Tarty mogą być szybkim i pysznym pomysłem na domowy deser. W sklepach dostępne są gotowe ciasta francuskie, które wystarczy „przyozdobić” wedle własnego uznania. Polecić mogę tu przede wszystkim owoce, głownie: jabłka, banany, maliny, truskawki, gruszki, śliwki. Do tego celu możemy wykorzystać zarówno owoce świeże jak i mrożone. Warto poeksperymentować i sprawdzić co najbardziej zasmakuje nam i naszej rodzinie. Dla urozmaicenia smaku i poprawienia wyglądu można dodać miód, mascarpone lub różnego rodzaju gotowe sosy do deserów.

Owocowe tarty smakują głównie dzieciom, ale na pewno znajdą też swoich amatorów wśród dorosłych. Desery uzupełniają wartość energetyczną i odżywczą naszych posiłków warto więc poświęcić im trochę więcej uwagi i postawić na coś z dodatkiem owoców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *