krew pępowinowa

Czy zdrowie kosztuje?

Opublikowano dnia Kategoria Zdrowie

Bank krwi pępowinowej i komórek macierzystych to bardzo drogi interes. Decydując się na oddanie krwi pępowinowej do takiego banku musimy liczyć się z bardzo dużymi kosztami. W Polsce krew pępowinowa i komórki macierzyste przechowuje się w Bankach Komórek Macierzystych.

Są to specjalne laboratoria, które posiadają wszelkie akredytacje i potrzebne certyfikaty. Działają w Polsce od dłuższego czasu i cieszą się już ogromnym zaufaniem wśród rodziców. Komórki macierzyste są odzyskiwane z krwi pępowinowej i to one mogą przyczynić się do ozdrowienia naszego dziecka w przypadku poważnej choroby. Banków w Polsce jest kilka, ceny są za odzyskiwanie krwi pępowinowej i za jej przechowywanie. Płaci się potem roczny abonament i ma się pewność, że w razie choroby naszego dziecka mamy jakieś koło ratunkowe.

O przechowywaniu krwi pępowinowej jest wiele mitów i wiele prawd. Przede wszystkim bardzo drogie są pakiety, odzyskiwania i magazynowania tego rodzaju krwi. Obok banków państwowych w Polsce powstało także wiele banków komercyjnych i jest to jak dotąd dobry interes dla ich właścicieli. Niektórzy uważają, że komórki macierzyste i krew pępowinowa nie powinny być jedynie użyte przez osobę, do której dana krew należy.

Uważa się także, że dobrze jest przechowywać krew rodzinnie, w przypadku gdy u starszego dziecka wykryto poważną chorobę, dobrze jest także zdeponować krew pępowinową młodszych dzieci. Także znane autorytety medyczne, twierdzą, że nie wiadomo jaki będzie postęp medycyny za 10 lub 15 lat i nie wiadomo w jakim stopniu krew ta będzie kiedyś wykorzystana.
Ludzie jednak dają sobie szansę, a raczej szansę swoim dzieciom.

Zobacz też: Komórki macierzyste

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *