księgowość jest bardzo ważna

Bezpieczna księgowość niezwykle ważna

Opublikowano dnia Kategoria Finanse

Prowadzenie własnej firmy nigdy nie jest zadaniem prosty, szybkim i przyjemnym. Oprócz wyszukiwania kolejnych zleceń i ich realizacji oraz utrzymywania odpowiedniej jakości świadczonych przez siebie usług, konieczne jest również sprostanie wszystkim obowiązkom nakładanym na nas przez polskiego ustawodawcę – obowiązkom podatkowym oraz związanym z prowadzeniem dokumentacji firmy czy też naszego przedsiębiorstwa.

Już na samym początku rozważań na temat księgowości w firmie trzeba wyraźnie zaznaczyć, że samodzielne prowadzenie księgowości jest co prawda możliwe, jednak tego typu księgowość może być daleka od idealnej. Nierzetelnie prowadzone księgi mogą skutkować nie tylko licznymi kontrolami odpowiednich instytucji (między innymi kontrole podatkowe oraz skarbowe), ale być również podstawą do ponoszenia odpowiedzialności – zarówno podatkowej (wraz z odsetkami), jak i karnej!

Samodzielne prowadzenie księgowości możliwe jest także jedynie w przypadku małych firm – najczęściej jednoosobowych, gdzie realizowanych zleceń nie jest wiele.

Księgowa czy księgowość zewnętrzna?
Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie własnej księgowej lub skorzystanie z usług księgowości zewnętrznej – w ten sposób to właśnie te jednostki przejmują za nas część odpowiedzialności za prowadzenie dokumentacji naszej firmy, a co jednocześnie istotne, są na bieżąco ze wszystkimi zmianami w polskim prawie i są w stanie szybko na nie reagować.

Podsumowując, warto skorzystać z zewnętrznej księgowości, jak www.talented.com.pl z Krakowa, bądź droższej osobistej księgowej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *